Ви є тут

Про нас

Що таке "Кровець"?

Кровець - це мережевий атлас народного мистецтва укладений на основі експонатів з приватних збірок, упорядкований за категоріями народного мистецтва та місцем походження експонатів.

А ще, кровець - це слово, донедавна забуте і невживане

Кровець, вця,м. Скритое мъсто; убъжище, притон. Увірка (=білка) наносить оріхи до дупляка, до крівця. Вх.Уг.247.– «Словарь Української Мови», Борис Грінченко, Київ, 1907р.

 

Наша мета

ЧОМУ ми це робимо:

  • Бо ми любимо! Любимо свою країну, любимо мистецтво
  • Віримо, що народне мистецтво України є вартісним джерелом натхнення та яскравим виявом культурної самоідентифікації
  • Впевнені, що спільними зусиллями можемо зберегти, оцифрувати і оприлюднити всі шедеври народного мистецтва, котрі знаходяться у приватному володінні

ЯК ми це робимо:

  • По-сучасному, відповідально, упорядковано, технологічно та з великим задоволенням
  • Розвиваючи цей сайт мережевий атлас народного мистецтва

ЩО саме ми робимо:

  • Збираємо, зберігаємо, оцифровуємо та оприлюднюємо власну колекцію витворів народного мистецтва
  • Надаємо можливість власникам колекцій безкоштовно оприлюднювати свої збірки на нашому сайті

 

 

У самій вже нашій назві звучить і певна загадковість, такого ніби незвичного для слуху, а насправді лишень давно забутого слова, і деяка прихованість від невтаємничених – зовсім невипадкова, адже йдеться про старанно збиране. А ще в назві відчувається багатство, ще б пак, бо найстаранніше ховають –  найдорожче, а наші скарби набувалися шляхом важкої праці й натхненного досвіду багатьох минулих поколінь, тому ці скарби є надбанням поколінь майбутніх.

До створення експонатів, зібраних у нашій віртуальній етнографічній колекції, причетні багато талановитих людей – правдивих творців: гончарів, малярів, богомазів, ткаль, вишивальниць тощо. Дякуючи зусиллям десятків людей, ці експонати вдалося зберегти до нашого часу. Завдяки добрій волі колекціонерів-учасників колекцію вдалося оприлюднити для огляду у віртуальному просторі «Всемережжя» для того, щоб і Ви могли відкрити для себе кровець скарбів народної творчості.

Ми це любимо, прагнемо глибше пізнати свою країну, свій народ, культуру. Народна матеріальна культура є одним із шляхів пізнання свого народу. Ми прагнемо дати можливість здійснити віртуальну мандрівку у наше минуле: подивитися як ми одягалися, якими речами себе оточували, а також, через старовинні світлини, зазирнути в очі творцям тих витворів, що зібрані в теперішніх колекціях. Так, зібрані експонати – це речі з минулого, вони своє відпрацювали, але не віджили, ба більше – заслужили собі місце на музейних полицях. А що залишимо по собі ми? Чи наші творіння збиратимуть колекціонери через 100 років? Думаємо, все залежить тільки від нас самих, а шедеври минулого можуть слугувати нам натхненням та підтримкою. Вони можуть допомогти нам повірити в себе і свої сили. Ми прагнемо відродити в наших сучасниках віру в талановитість і обдарованість українського народу та переконати їх в актуальності й поза-часовості народних витворів і традицій у мистецтві.

Віримо, що народне мистецтво України надихає - воно цікаве і цінне для світу своєю самобутністю, оригінальністю, це свого роду виразник накопиченого мистецького досвіду та акумульованих смаків і уподобань багатьох поколінь українців. Навіть ті впливи, яких українське народне мистецтво не могло не зазнати в наслідок розташування України в «поясі магдебурзького права», тобто як частини Європи, та на перетині торгових шляхів, промислових та мистецьких впливів, були асимільовані, переосмислені та використані по-своєму: самобутньо і творчо. Ми віримо, що наше мистецтво не є ані гіршим, ані кращим, ніж мистецтво будь-кого іншого народу, воно просто є, і є таке, яке воно є, і в цьому його найбільша цінність.

Прагнемо підтримати спадкоємність розвитку українського мистецтва - активізувати діалог поколінь, надати можливість сучасникам ознайомитися з талантами своїх предків, утіленими в різноманітних витворах народного мистецтва, а дизайнерам і художникам надихатися, вчитися й продовжувати традиції нашого мистецтва та сприяти, таким чином, підвищенню якості сучасного українського дизайну. 

Розвиваємо мережевий атлас народного мистецтва на основі експонатів із приватних збірок. Нині в Україні є чимало прекрасних книжок з народного мистецтва та гарних музеїв. Книжки і музейні експозиції мають доволі високоякісного матеріалу, проте всі вони обмежені простором – кількістю сторінок та площею музейних залів, тоді як у «Всемережжі» цілком реально розмістити знімки геть усіх експонатів, що їх мають колекціонери. Наш задум – розвинути гарно упорядковану віртуальну базу зразків народного мистецтва, що знаходяться у приватному володінні із детальним описом, якісними фотографіями та достовірною атрибуцією. Хочемо вірити у те, що задумане нами оцифрування приватного музейного фонду колись стане поштовхом для оцифрування та виходу в віртуальний світ усього державного музейного фонду.

Відкриваємо приватний музейний фонд для огляду та опрацювання – забезпечивши безпечний спосіб взаємодії між власниками приватних колекцій та широким загалом. Надаємо власникам експонатів можливість безпечно оприлюднювати свої колекції, а широкому загалу – безкоштовно цим користатися. Власники колекцій мають можливість контролювати доступ до своїх експонатів, не ризикуючи своїми експонатами та не витрачаючись на особисті виставки чи сайти. Ми впевнені, що спільними зусиллями можемо зберегти, оцифрувати і оприлюднити всі шедеври народного мистецтва, котрі знаходяться у приватному володінні!

Встановлюємо нові стандарти документації та догляду за експонатами для приватних колекціонерів - володіння скарбами народної творчості зобов’язує не лише дбати про безпеку, примноження та збереження колекції, а і про упорядкування, опис, атрибуцію, ведення обліку експонатів та про можливість оприлюднення колекції для загалу.

Об’єднуємо колекціонерів і власників скарбів народної творчості – що надає їм можливість спілкуватися, ділитися досвідом, гуртом відстоювати свої права та інтереси та досягати більшої ефективності від своєї колекціонерської діяльності (див. розділ Колекціонерам).

Кровець приєднався до міжнародної музейної мережі Europeana Віднині світ може побачити наші експонати посеред оцифрованого культурного надбання із сотень музеїв Європи. Приєднуючись до нас, відтепер колекціонери мають можливість безкоштовно оприлюднити свої збірки у провідній світовій музейній мережі. 

 

Наші плани

У близькій перспективі – плануємо працювати над: збільшенням кількості представлених на сайті експонатів (оцифруванню колекцій), розширенням функцій сайту, приєднанням до мережі нових колекціонерів та розширенням співпраці з виставковими організаціями та сайтами, зокрема Wikipedia та Еuropeana та впровадженням іншомовних версій сайту.

У далекій перспективі – прагнемо вийти з віртуального простору у реальний шляхом створення дослідницького центру (на основі приватних колекцій), який давав би можливість безпечно та професійно зберігати експонати колекціонерам та можливість безпечного доступу до приватних колекцій широкому загалу.

 

Хто ми

Сайт засновано натхненним подружжям із Києва.